ביטוח סיעוד – מהו?

ביטוח סיעוד בשנים האחרונות תחום ביטוח הסיעוד הולך וצובר מודעות בקרב הציבור, שהולך ומבין את החשיבות של הביטוח הזה, את המשמעויות הפוטנציאליות של היעדר כיסוי של ביטוח סיעודי ואת האפשרויות הקיימות בשוק.

בנוסף, רפורמות שונות בשוק הביטוחים הסיעודיים יוצרת מצב דינמי ובלבול נוסף בקרב אלו שמנסים לברר אודות תחום חשוב זה ולהחליט מה הפיתרון האופטימאלי עבורם ועבור משפחתם. אתר זה מספק לכם את כל הפרטים העדכניים והשימושיים ביותר בהקשר לביטוח סיעודי, אך ראשית כל יש להתחיל בהתחלה – להבין מה זה בכלל ביטוח סיעודי.

ההגדרה הרשמית והפשוטה של ביטוח סיעודי

לביטוח סיעודי יש הגדרה רשמית ודי פשוטה שבאופן כללי מתארת את התחום כולו, כאשר כמובן שמעבר לכך יש דקויות רבות, סוגי כיסוי שונים ומידע רב שיש לדעת ולהכיר לפני רכישת הביטוח הרלבנטי לכם.

ההגדרה הפשוטה והכללית היא כזו: ביטוח סיעוד הוא למעשה חוזה בין מבוטח לבין חברת ביטוח, כך שמדובר על פוליסת ביטוח לכל דבר ועניין. פוליסת ביטוח סיעוד מגדירה כי המבוטח משלם תשלום חודשי מוגדר, הנקרא פרמיה, והמבטחת מתחייבת לממן את עלויות הטיפול הסיעודי של המבוטח בעת הצורך – במוסד סיעודי או בבית המבוטח.

אך כפי שמיד תבינו וכפי שתוכלו לראות בבדיקת פוליסות ביטוח סיעוד שונות, מימון הוצאות האשפוז אינו מלא במקרים רבים, יש תנאים שונים, יש לבדוק את משך זמן הכיסוי וכן הלאה.

מתי מופעל ביטוח הסיעוד?

חברות הביטוח ומדינת ישראל מגדירות חולה סיעודי כאדם שאינו יכול לבצע בעצמו חלק מפעולות היומיום הבסיסיות ו/או אשר זקוק לעזרה או השגחה צמודות. הגדרה זו כוללת בתוכה מצבים סיעודיים עקב תאונות, עקב תהליכי הזדקנות, עקב ניתוחים ועקב מצבים של תשישות נפשית (אלצהיימר או דמנציה למשל).

למרות שלמשפחה הקרובה העובדה שאדם סיעודי עשויה להיראות ברורה מאליה במצבים רבים מאוד, זה לא תמיד המצב בכל מה שנוגע למוסדות המדינה ולחברות הביטוח. הביטוח הסיעודי מופעל כאשר אדם אכן מוגדר כחולה סיעודי וזכאי – לפי תנאי הביטוח הרלבנטי – לקבלת ההשתתפות במימון עלויות הטיפול הסיעודי.

הרבדים העיקריים של הביטוח הסיעודי בישראל

כבר אמרנו מראש שההגדרה הבסיסית של ביטוח סיעוד אינה מכילה בתוכה את כל המורכבות של התחום הזה במדינת ישראל. למעשה, לאזרחי המדינה שלושה רבדים אפשריים של ביטוח סיעוד, חלקם מיועדים לכלל אזרחי המדינה וחלקם מצריכים רכישה פרטית בנפרד.

הביטוח הסיעודי של המוסד לביטוח לאומי

גמלת סיעוד לקשישים סיעודיים החיים בבית או במחלקות עצמאיות של בתי דיור מוגן. קבלת הסיוע מותנית בבדיקות מקצועיות של גורמים שונים. זהו ביטוח סיעוד מטעם המדינה אשר מקנה סיוע בשירותי סיעוד ולא ישירות בכסף.

גמלת הסיעוד כוללת למשל טיפול במרכזי יום לקשיש, סיוע בקבלת מוצרי ספיגה אישיים, סיוע במימון לחצן מצוקה, סיוע בשירותי כביסה ועוד – היקף שעות הסיוע נקבעות לפי מידת התלות בסיוע חיצוני.

ביטוח סיעודי דרך קופות החולים

גם קופות החולים בישראל מוכרות למבוטחיהן ביטוח סיעודי, במסגרת הביטוחים המשלימים (שב"ן). זהו ביטוח סיעוד זול יותר מהפוליסות הפרטיות המלאות אך הוא כולל תנאים מגבילים ועוד היבטים שיש להכיר.

ביטוח סיעודי פרטי דרך חברות הביטוח

תחום רחב מאוד בשוק ביטוחי הסיעוד, פוליסות ביטוח סיעודי מול חברות ביטוח מסחריות. יש פוליסות המעניקות הרחבת ביטוח סיעודי לכל החיים, אחרות רק לתקופה של כמה שנים וכמו כן ניתן לרכוש סכומי כיסוי שונים – עלות הפרמיה עולה משמעותית ככל שהגיל עולה.

בחירת ביטוח סיעוד מתאים

ביטוח סיעוד הוא עולם ומלואו של דקויות, סוגי פוליסות והגדרות שיש להכיר ולעמוד בהן. בהיעדר ביטוח סיעודי איכותי ומתאים – עלויות טיפול סיעודי הן אסטרונומיות ויכולות בהחלט ליפול על כתפי החולה ומשפחתו. אל תסמכו על המדינה שתעניק לכם סיוע כספי מלא לטיפול סיעודי ולכן אזרחים רבים בוחרים לרכוש כיסוי פרטי נפרד.


  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715451

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר